Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat


22 09 24

DM i Växjö

Damer Individuell 1:a Gunnie Jonsson, 2:a Ulrika Fridén och 3:a Ann-Margreth Malmborg.

Herrar individuellt 3:a Kennerth Jonsson

Tvåmannalag Växjö lag 1, 1.a Gunnie Jonsson och Lars-Gunnar Karlsson och Växjö lag 2, 2:a Ulrika Fridén och Ulf Janholm.

22 03 28

SM i Piteå

Individuell klass Ö damer 3:a Gunnie Jonsson

19 10 26

GM i Nybro

Individuell klass klass Ö damer 1:a Gunnie Jonsson

Individuell klass U damer 2:a Ulrika Fridén

Lag 3:a Gunnie Jonsson, Ulrika Fridén och Kennerth Jonsson.

19 04 27

SM mattcurling i Falkenberg

Individuellt klass U damer 1:a Ulrika Fridën.

Individuellt klass Ö damer 2:a Gunni Jonsson

19 04 07

DM i Nybro

Individuellt klass Ö damer 1:a Gunnie Jonsson

Individuellt klass U 1:a Ulrika Fridén och 2:a Kennerth Jonsson.

18 11 04

GM Götalandsmästerskap

Lag klass Ö 2:a Växjö HIF Kennerth Jonsson, Gunnie Jonsson och Ulrika Fridén.

Individuellt damer klass Ö 1:a Gunnie Jonsson och 3:a Ulrika Fridén.

18 04 29

SM i mattcurling

Ulrika Fridén 1:a klass U

Lag tremanna 2:a klass Ö Lars-Gunnar Karlsson, Gunnie Jonsson och Ulrika Fridén.

Gunnie Jonsson 2:a Sverige Serien precion curling.

18 04 14

DM i mattcurling Kalmar

Ulrika Fridén 1:a klass U

Kennerth Jonsson 3:a klass U

Lars-Gunnar Karlsson 2:a klass Ö

Växjö HIF tremannalag 1:a klass Ö, Lars-Gunnar Karlsson, Gunnie Jonsson och Ulrika Fridén.

18 02 11

Malmö Open

Pistolskytte

Salman Alkheshaf 2 guld

17 04 09

SM pistolskytte i Umeå

PI luftpistol

1:a Salman Alkheshaf

17 04 09

SM i Visby

Damer indiviuellt klass Ö

3:a Gunnie Jonsson

Damer individuellt klass U

1:a Ulrika Fridén

Lag tvåmanna klass Ö

2:a Gunnie Jonsson och Lars-Gunnar Karlsson

Lag tvåmanna klass U

3:a Ulrika Fridén och Kennerth Jonsson

17 03 12

DM i Växjö

Damer klass Ö

2:a Gunnie Jonsson, 3:a Ulrika Fridén

Herrar klass Ö

2:a Lars-Gunnar Karlsson

Lag

3:a Växjö HIF, Kennerth Jonsson, Ulrika Fridén och Gunnie Jonsson. 

17 02 12

Malmö Open

Mattcurling

1:a Gunnie Jonsson klass damer Ö.

2:a Ulrika Fridén klass damer U.

3:a Kennerth Jonsson och Ulrika Fridén lag.

Pistolskytte

1:a Salman Alkaheshaf

 

16 11 27

Skytte MASSC

1:a Salman Jassim

DM mattcurling 10 april.

Damer klass Ö 1:a Gunnie Jonsson

Herrar klass Ö 3:a Lars-Gunnar Karlsson

Klass U 3:a Ulrika Fridén

Lag Växjö 2:a Kennerth Jonsson, Gunnie Jonsson och Ulrika Fridén.

Postadress:
Växjö Handikapp-IF - Parasport
Gunnie Jonsson, Furutåvägen 36 B
35254 Växjö

Kontakt:
Tel: 0723682404
E-post: jonsson.gunni@gmail....

Se all info